Ārstniecības alteja
Aizsargbarjera, kas veicina veselīgas ādas veidošanos
Veido aizsargbarjeru, lai veicinātu veselīgu ādu.
Nomierina sajūtas un ādu
Par ārstniecības altejas labajām īpašībām liecina tās botāniskais nosaukums. Grieķu valodas vārds Althaea apzīmē dziedināšanu. Senos laikos ārstniecības alteju izmantoja kā ārstniecības augu Ķīnā, Sīrijā, Ēģiptē un Grieķijā, un, iespējams, Centrāleiropā tas nonāca tikai Viduslaikos, līdz ar lauksaimniecības ieviešanu. Mūsdienās ārstniecības alteju audzē sāļā augsnē piekrastes reģionos.
Pirmajā acumirklī var šķist, ka tas ir visnotaļ trausls augs, taču patiesībā ārstniecības alteja var viegli pārlaist ūdens trūkumu un karstumu. Želejveidīgās vielas auga saknēs un ziedos pasargā to no nokalšanas, savukārt saknēs esošo gļotaino vielu lielais daudzums padara ārstniecības alteju par nomierinošu, remdinošu, mīkstinošu, aizsargājošu un mitrinošu līdzekli. Auga trauslajiem baltajiem ziediem, kuros manāms arī rozā tonis, un vieglajam aromātam ir ļoti nomierinoša un remdinoša iedarbība uz cilvēka maņām, atšķirībā no košiem ziediem ar spēcīgu aromātu.
Maiga kā mazuļa āda
Pateicoties tam, ārstniecības alteja ir ideāli piemērota mazuļu kopšanai. Maigajai, jutīgajai un nenobriedušajai mazuļu ādai dzīves pirmo gadu laikā ir jāattīstās un jāmācās. Tai ir vajadzīgs mīksts, sildošs aizsargslānis bez liekām smaržvielām, kas bojātu ādas balansu. Ārstniecības alteja palīdz mazuļu maigajai ādai nezaudēt mitrumu un veicina ādas aizsargfunkciju attīstību, pasargājot tos no kaitīgo ārējo apstākļu ietekmes.
Maiga aizsardzība jutīgai ādai
Ārstniecības altejas aizsargājošās īpašības īpaši labi izpaužas mūsu līdzekļos, kuros šis augs izmantots kopā ar remdinošo un dziedējošo atraitnīti. Savukārt līdzekļos esošā kokosriekstu eļļa un sezama eļļa intensīvi baro ādu. Šīs ādu nekairinošās sastāvdaļas ir ļoti piemērotas pat atopiska dermatīta un ārkārtīgi jutīgas mazuļu ādas gadījumā.
Visas bildes sagatavotas (c) Angelika Salomon